| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $186.00 | $186.00 |
| 10+ | $170.50 | $1,705.00 |
| 500+ | $155.00 | $77,500.00 |
| 1000+ | $147.25 | $147,250.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
Platform Flash PROM, 16 Mbit, 48-pin VQ44/VO48 package (XCFxxP family)
| Attribute | Value |
|---|---|
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Memory Size | 16Mb |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 2V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.724in, 18.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 48-TSOP |
Download the current available datasheet for XCF16PVO48C.
Download Datasheet