| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $32.40 | $32.40 |
| 10+ | $29.70 | $297.00 |
| 500+ | $27.00 | $13,500.00 |
| 1000+ | $25.65 | $25,650.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
256Mb SDR SDRAM, 16M x 16 (MT48LC16M16A2), industrial temp
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | SDRAM |
| Memory Size | 16M x 16 (256Mbit) |
| Speed | 166 MHz |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TSOP |
Download the current available datasheet for MT48LC16M16A2TG-6A:IT.
Download Datasheet