| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $44.40 | $44.40 |
| 10+ | $40.70 | $407.00 |
| 500+ | $37.00 | $18,500.00 |
| 1000+ | $35.15 | $35,150.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
C67x floating-point DSP (TMS320C6713B family)
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Floating Point |
| Interface | Host Interface, I2C, McASP, McBSP |
| Clock Rate | 200MHz |
| Non-Volatile Memory | External |
| On-Chip RAM | 264kB |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Voltage - Core | 1.20V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 272-BBGA |
| Supplier Device Package | 272-BGA (27x27) |
Download the current available datasheet for TMS32C6713BGDPA200.
Download Datasheet