| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $38.40 | $38.40 |
| 10+ | $35.20 | $352.00 |
| 500+ | $32.00 | $16,000.00 |
| 1000+ | $30.40 | $30,400.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
PowerPC G4 microprocessor (MPC74xx), 1.267GHz, 360-FCCBGA
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Microprocessor |
| Core Processor | PowerPC G4 (MPC7448) |
| Data Bus Width | 32-Bit |
| Speed | 1.267 GHz |
| Voltage - Supply | 1.0V (Core), 3.3V (I/O) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | FCBGA |
| Part Status | Obsolete |
Download the current available datasheet for MC7448THX1267ND.
Download Datasheet