| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $22.20 | $22.20 |
| 10+ | $20.35 | $203.50 |
| 500+ | $18.50 | $9,250.00 |
| 1000+ | $17.58 | $17,580.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
Hot swappable 2-wire (I2C/SMBus) bus buffer/accelerator with stuck-bus recovery
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Buffer, Accelerator |
| Applications | I2C - Hotswap |
| Input | 2-Wire Bus |
| Output | 2-Wire Bus |
| Data Rate (Max) | 400kHz |
| Number of Channels | 2 |
| Capacitance - Input | 10 pF |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Current - Supply | 6mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118in, 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
Download the current available datasheet for LTC4304IMS#PBF.
Download Datasheet