| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $11.40 | $11.40 |
| 10+ | $10.45 | $104.50 |
| 500+ | $9.50 | $4,750.00 |
| 1000+ | $9.03 | $9,030.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
EZ-USB AT2LP USB 2.0 to ATA/ATAPI Bridge (CY7C68300B family)
| Attribute | Value |
|---|---|
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Protocol | USB |
| Function | Bridge, USB to ATA |
| Interface | ATA |
| Standards | USB 2.0 |
| Voltage - Supply | 3.15V ~ 3.45V |
| Current - Supply | 50mA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | 56-BSSOP (0.295in, 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 56-SSOP |
Download the current available datasheet for CY7C68300B-56PVXC.
Download Datasheet