| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $3.56 | $3.56 |
| 10+ | $3.27 | $32.70 |
| 500+ | $2.97 | $1,485.00 |
| 1000+ | $2.82 | $2,820.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
Low noise, high speed amplifier (AD8028), 8-MSOP
| Attribute | Value |
|---|---|
| Amplifier Type | Standard (General Purpose) |
| Number of Circuits | 2 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 100V/µs |
| -3db Bandwidth | 190 MHz |
| Current - Input Bias | 4 µA |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Current - Supply | 6.5mA (x2 Channels) |
| Current - Output / Channel | 120 mA |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118in, 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
Download the current available datasheet for AD8028ARMZ.
Download Datasheet