| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $5.40 | $5.40 |
| 10+ | $4.95 | $49.50 |
| 500+ | $4.50 | $2,250.00 |
| 1000+ | $4.28 | $4,280.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
Military hex inverter buffers/drivers with open-collector high-voltage outputs
| Attribute | Value |
|---|---|
| Logic Type | Buffer, Inverting |
| Number of Elements | 6 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Output Type | Open Collector |
| Current - Output High, Low | 250µA, 30mA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 14-CDIP (0.300in, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 14-CDIP |
Download the current available datasheet for SNJ5406J.
Download Datasheet