| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $25.20 | $25.20 |
| 10+ | $23.10 | $231.00 |
| 500+ | $21.00 | $10,500.00 |
| 1000+ | $19.95 | $19,950.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
Dual 4MHz, ±3A synchronous buck converter for DDR termination (LTC3618)
| Attribute | Value |
|---|---|
| Applications | Converter, DDR |
| Voltage - Input | 2.25V ~ 5.5V |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Output | Adj to 0.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173in, 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
Download the current available datasheet for LTC3618IFE#PBF.
Download Datasheet