16-bit fixed-point DSP (ADSP-2187L series), LQFP-100
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Fixed Point |
| Interface | Host Interface, Serial Port |
| Clock Rate | 52MHz |
| Non-Volatile Memory | External |
| On-Chip RAM | 160kB |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Voltage - Core | 3.30V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Supplier Device Package | 100-LQFP (14x14) |
Download the current available datasheet for ADSP-2187LBSTZ-210.
Download Datasheet