| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $15.60 | $15.60 |
| 10+ | $14.30 | $143.00 |
| 500+ | $13.00 | $6,500.00 |
| 1000+ | $12.35 | $12,350.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
Low distortion, high speed differential receiver amplifier (AD8130)
| Attribute | Value |
|---|---|
| Amplifier Type | Differential |
| Number of Circuits | 1 |
| Slew Rate | 1100V/µs |
| -3db Bandwidth | 290 MHz |
| Current - Input Bias | 500 nA |
| Voltage - Input Offset | 400 µV |
| Current - Supply | 13mA |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 25.2 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154in, 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
Download the current available datasheet for AD8130ARZ.
Download Datasheet