| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $4.06 | $4.06 |
| 10+ | $3.72 | $37.20 |
| 500+ | $3.38 | $1,690.00 |
| 1000+ | $3.21 | $3,210.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
4-channel simultaneous sampling 12-bit data acquisition system (AD7874)
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Data Acquisition System (DAS) |
| Number of Channels | 4 |
| Resolution (Bits) | 12 b |
| Sampling Rate (Per Second) | 116k |
| Data Interface | Parallel |
| Voltage Supply Source | Dual ± |
| Voltage - Supply | ±5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 28-CDIP (0.600in, 15.24mm) |
| Supplier Device Package | 28-CDIP |
Download the current available datasheet for AD7874AQ.
Download Datasheet