Transformer-coupled isolation amplifier, 2-circuit, 11-SIP
| Attribute | Value |
|---|---|
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Single-Ended |
| -3db Bandwidth | 20 kHz |
| Current - Input Bias | 30 pA |
| Current - Supply | 10mA |
| Current - Output / Channel | 400 µA |
| Voltage - Supply Span (Min) | 13.5 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 16.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 38-SIP, 10 Leads, Offset Leads |
| Supplier Device Package | 10-SIP |
Download the current available datasheet for AD202JY.
Download Datasheet