| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $588.00 | $588.00 |
| 10+ | $539.00 | $5,390.00 |
| 500+ | $490.00 | $245,000.00 |
| 1000+ | $465.50 | $465,500.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
Zynq®-7000 SoC (dual ARM Cortex-A9 + programmable logic), 484-CSPBGA, industrial
| Attribute | Value |
|---|---|
| Architecture | MCU, FPGA |
| Core Processor | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ |
| RAM Size | 256KB |
| Peripherals | DMA |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I2C, MMC/SD/SDIO, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Speed | 766MHz |
| Primary Attributes | Artix™-7 FPGA, 85K Logic Cells |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TJ) |
| Package / Case | 484-LFBGA, CSPBGA |
| Supplier Device Package | 484-CSPBGA (19x19) |
Download the current available datasheet for XC7Z020-2CLG484I.
Download Datasheet