| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $58.80 | $58.80 |
| 10+ | $53.90 | $539.00 |
| 500+ | $49.00 | $24,500.00 |
| 1000+ | $46.55 | $46,550.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
CPLD XC9500XL Family 3.2K Gates 144 Macro Cells 125MHz 0.35um (CMOS) Technology 3. 3V 144-Pin TQFP
| Attribute | Value |
|---|---|
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Programmable Type | In System Programmable (min 10K program/erase cycles) |
| Delay Time tpd(1) Max | 7.5 ns |
| Voltage Supply - Internal | 3V ~ 3.6V |
| Number of Logic Elements/Blocks | 8 |
| Number of Macrocells | 144 |
| Number of Gates | 3200 |
| Number of I/O | 81 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Supplier Device Package | 100-TQFP (14x14) |
Download the current available datasheet for XC95144XL-7TQ100I.
Download Datasheet