PowerPC G4 microprocessor (MPC7410 family), 450 MHz, HiRel
| Attribute | Value |
|---|---|
| Core Processor | PowerPC G4 |
| Number of Cores/Bus Width | 1 Core, 32-Bit |
| Speed | 450MHz |
| Graphics Acceleration | No |
| Voltage - I/O | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 360-BCBGA, FCCBGA |
| Supplier Device Package | 360-CBGA (25x25) |
Download the current available datasheet for MPC7410HX450LE.
Download Datasheet