| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $34.80 | $34.80 |
| 10+ | $31.90 | $319.00 |
| 500+ | $29.00 | $14,500.00 |
| 1000+ | $27.55 | $27,550.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
Ultrafast, soft recovery rectifier diode, 600V, 35A (FRED, hermetic)
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Rectifier Diode |
| Voltage - Reverse | 600V |
| Current - Average | 35A |
| Recovery Time | Ultrafast |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-254 |
Download the current available datasheet for HFA35HB60C.
Download Datasheet