Dual precision operational amplifier (OP200 family), SMD 5962-8859301M2A
| Attribute | Value |
|---|---|
| Amplifier Type | Standard (General Purpose) |
| Number of Circuits | 2 |
| Slew Rate | 0.15V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 500 kHz |
| Current - Input Bias | 100 pA |
| Voltage - Input Offset | 25 µV |
| Current - Supply | 570µA (x2 Channels) |
| Voltage - Supply Span (Min) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-CLCC |
| Supplier Device Package | 20-CLCC (9x9) |
Download the current available datasheet for 5962-8859301M2A.
Download Datasheet