Precision operational amplifier (OP77 family), TO-99-8
| Attribute | Value |
|---|---|
| Amplifier Type | Standard (General Purpose) |
| Number of Circuits | 1 |
| Slew Rate | 0.3V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 600 kHz |
| Current - Input Bias | 2.4 nA |
| Voltage - Input Offset | 25 µV |
| Voltage - Supply Span (Min) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-99-8 Metal Can |
| Supplier Device Package | TO-99-8 |
Download the current available datasheet for 5962-8773802GA.
Download Datasheet