| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $17.40 | $17.40 |
| 10+ | $15.95 | $159.50 |
| 500+ | $14.50 | $7,250.00 |
| 1000+ | $13.78 | $13,780.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
PowerPC G4 microprocessor (MPC7447A family), 1.333 GHz, 360-FCCBGA
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Microprocessor |
| Core Processor | PowerPC G4 (MPC7447A) |
| Data Bus Width | 32-Bit |
| Speed | 1.333 GHz |
| Voltage - Supply | 1.0V (Core), 3.3V (I/O) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | FBGA |
| Part Status | Active |
Download the current available datasheet for MC7447AHX1333LB.
Download Datasheet