SmartFusion2 SoC FPGA (ARM Cortex‑M3 + FPGA fabric), 50K logic elements, 484-FBGA
| Attribute | Value |
|---|---|
| Architecture | MCU, FPGA |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M3 |
| Flash Size | 256KB |
| RAM Size | 64KB |
| Peripherals | DDR, PCIe, SERDES |
| Connectivity | CANbus, Ethernet, I2C, SPI, UART/USART, USB |
| Speed | 166MHz |
| Primary Attributes | FPGA - 50K Logic Modules |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TJ) |
| Package / Case | 484-BGA |
| Supplier Device Package | 484-FPBGA (23x23) |
Download the current available datasheet for M2S050T-1FGG484I.
Download Datasheet