| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $31.20 | $31.20 |
| 10+ | $28.60 | $286.00 |
| 500+ | $26.00 | $13,000.00 |
| 1000+ | $24.70 | $24,700.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
Brushless DC motor controller (3-phase/4-phase)
| Attribute | Value |
|---|---|
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Function | Controller - Commutation, Direction Management |
| Output Configuration | Pre-Driver - Half Bridge (3) |
| Interface | Analog |
| Applications | General Purpose |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295in, 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
Download the current available datasheet for MC33035DWG.
Download Datasheet