| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $33.60 | $33.60 |
| 10+ | $30.80 | $308.00 |
| 500+ | $28.00 | $14,000.00 |
| 1000+ | $26.60 | $26,600.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
Precision low-noise voltage reference, fixed 1.25V (LT6654 family)
| Attribute | Value |
|---|---|
| Reference Type | Series |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.25V |
| Current - Output | 10 mA |
| Tolerance | ±0.05% |
| Temperature Coefficient | 10ppm/°C |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 0.8ppmp-p |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 2ppmrms |
| Voltage - Input | 2.4V ~ 36V |
| Current - Supply | 600µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
Download the current available datasheet for LT6654AHS6-1.25#TRPBF.
Download Datasheet