| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $234.00 | $234.00 |
| 10+ | $214.50 | $2,145.00 |
| 500+ | $195.00 | $97,500.00 |
| 1000+ | $185.25 | $185,250.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
16-bit fixed-point DSP (ADSP-2187N series), LQFP-100
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Fixed Point |
| Interface | Host Interface, Serial Port |
| Clock Rate | 80MHz |
| Non-Volatile Memory | External |
| On-Chip RAM | 160kB |
| Voltage - I/O | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| Voltage - Core | 1.90V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Supplier Device Package | 100-LQFP (14x14) |
Download the current available datasheet for ADSP-2187NBSTZ-320.
Download Datasheet