| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $26.40 | $26.40 |
| 10+ | $24.20 | $242.00 |
| 500+ | $22.00 | $11,000.00 |
| 1000+ | $20.90 | $20,900.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
Precision operational amplifier (OP77 family), TO-99-8
| Attribute | Value |
|---|---|
| Amplifier Type | Standard (General Purpose) |
| Number of Circuits | 1 |
| Slew Rate | 0.3V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 600 kHz |
| Current - Input Bias | 2.4 nA |
| Voltage - Input Offset | 25 µV |
| Voltage - Supply Span (Min) | 6 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-99-8 Metal Can |
| Supplier Device Package | TO-99-8 |
Download the current available datasheet for 5962-8773802GA.
Download Datasheet