| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $6,000.00 | $6,000.00 |
| 10+ | $5,500.00 | $55,000.00 |
| 500+ | $5,000.00 | $2,500,000.00 |
| 1000+ | $4,750.00 | $4,750,000.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
MPC7410 RISC Microprocessor (PowerPC G4 family) hardware specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Microprocessor |
| Core Processor | PowerPC G4 (MPC7410) |
| Data Bus Width | 32-Bit |
| Speed | 500 MHz |
| Voltage - Supply | 1.8V (Core), 3.3V (I/O) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | FCBGA |
| Part Status | Active (Military) |
Download the current available datasheet for PC7410MGH500LE.
Download Datasheet