| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $87.60 | $87.60 |
| 10+ | $80.30 | $803.00 |
| 500+ | $73.00 | $36,500.00 |
| 1000+ | $69.35 | $69,350.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
C62x fixed-point DSP (TMS320C6201 family) up to 200MHz
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Fixed Point |
| Interface | Host Interface, McBSP |
| Clock Rate | 200MHz |
| Non-Volatile Memory | External |
| On-Chip RAM | 128kB |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Voltage - Core | 1.80V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 352-BBGA, FCBGA Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 352-FCBGA (27x27) |
Download the current available datasheet for TMS320C6201GJLA200.
Download Datasheet