| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $37.20 | $37.20 |
| 10+ | $34.10 | $341.00 |
| 500+ | $31.00 | $15,500.00 |
| 1000+ | $29.45 | $29,450.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
256 Kbit (32K x 8) AutoStore nvSRAM, 45 ns, military temp grade
| Attribute | Value |
|---|---|
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | NVSRAM |
| Technology | NVSRAM (Non-Volatile SRAM) |
| Memory Size | 256Kbit |
| Memory Organization | 32K x 8 |
| Memory Interface | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page | 45ns |
| Access Time | 45 ns |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 32-CDIP (0.300in, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 32-CDIP |
Download the current available datasheet for STK14C88-5C45M.
Download Datasheet