| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $74.40 | $74.40 |
| 10+ | $68.20 | $682.00 |
| 500+ | $62.00 | $31,000.00 |
| 1000+ | $58.90 | $58,900.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
C2000™ military 32-bit MCU with 150-MHz, 256-kB Flash, EMIF (SMJ320F2812)
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Fixed Point |
| Interface | CAN, I2C, McBSP, SPI, UART |
| Clock Rate | 150MHz |
| Non-Volatile Memory | FLASH (256kB) |
| On-Chip RAM | 36kB |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Voltage - Core | 1.80V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 172-BCQFP Exposed Pad and Tie Bar |
| Supplier Device Package | 172-CFP |
Download the current available datasheet for SMJ320F2812HFGM150.
Download Datasheet