| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $27.60 | $27.60 |
| 10+ | $25.30 | $253.00 |
| 500+ | $23.00 | $11,500.00 |
| 1000+ | $21.85 | $21,850.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
MPC7447A (PowerPC G4) RISC microprocessor, 1.0 GHz variant (package/screening per suffix)
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Microprocessor |
| Core Processor | PowerPC G4 (MPC7447A) |
| Data Bus Width | 32-Bit |
| Speed | 1.0 GHz |
| Voltage - Supply | 1.0V (Core), 3.3V (I/O) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | FCBGA |
| Part Status | Active (Military) |
Download the current available datasheet for PC7447AMGH1000NB.
Download Datasheet