| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $18.00 | $18.00 |
| 10+ | $16.50 | $165.00 |
| 500+ | $15.00 | $7,500.00 |
| 1000+ | $14.25 | $14,250.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
PowerPC 603e-based integrated host processor with integrated PCI, 300MHz, 352-TBGA
| Attribute | Value |
|---|---|
| Core Processor | PowerPC 603e |
| Number of Cores/Bus Width | 1 Core, 32-Bit |
| Speed | 300MHz |
| RAM Controllers | SDRAM |
| Graphics Acceleration | No |
| Voltage - I/O | 3.3V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 352-LBGA |
| Supplier Device Package | 352-TBGA (35x35) |
| Additional Interfaces | I2C, I²O, PCI, UART |
Download the current available datasheet for MPC8245TZU300D.
Download Datasheet