| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $38.40 | $38.40 |
| 10+ | $35.20 | $352.00 |
| 500+ | $32.00 | $16,000.00 |
| 1000+ | $30.40 | $30,400.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
CMOS QUAD TRI-STATE DIFFERENTIAL LINE DRIVER Line Driver, 4 Func, 4 Driver, CMOS, CDIP16
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Driver |
| Protocol | RS422 |
| Number of Drivers/Receivers | 4/0 |
| Data Rate | 30Mbps |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 16-CDIP (0.300in, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 16-CDIP |
Download the current available datasheet for DS26C31MJ/883.
Download Datasheet