| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $474.00 | $474.00 |
| 10+ | $434.50 | $4,345.00 |
| 500+ | $395.00 | $197,500.00 |
| 1000+ | $375.25 | $375,250.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
Axcelerator FPGA, 500K system gates, PQFP-208 (industrial grade)
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | FPGA |
| Technology | Flash |
| Voltage - Supply | 1.5V (Core), 3.3V (I/O) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Family | Axcelerator |
| Number of Gates | 500K |
| Package / Case | 208-PQFP |
| Standard Pack Qty | 24 |
Download the current available datasheet for AX500-1PQG208I.
Download Datasheet