Enhanced Product floating-point DSP (C6713B family), 300MHz, 272-BGA
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Floating Point |
| Interface | Host Interface, I2C, McASP, McBSP |
| Clock Rate | 300MHz |
| Non-Volatile Memory | External |
| On-Chip RAM | 264kB |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Voltage - Core | 1.26V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 272-BBGA |
| Supplier Device Package | 272-BGA (27x27) |
Download the current available datasheet for SM32C6713BGDPM30EP.
Download Datasheet