| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $73.20 | $73.20 |
| 10+ | $67.10 | $671.00 |
| 500+ | $61.00 | $30,500.00 |
| 1000+ | $57.95 | $57,950.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
Enhanced Product 32-bit floating-point DSP (C3x family), 60MHz, 144-QFP
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Floating Point |
| Interface | Serial Port |
| Clock Rate | 60MHz |
| Non-Volatile Memory | External |
| On-Chip RAM | 2.25kB |
| Voltage - I/O | 5.00V |
| Voltage - Core | 5.00V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 144-BQFP |
| Supplier Device Package | 144-QFP (28x28) |
Download the current available datasheet for SM320C32PCMM60EP.
Download Datasheet