| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $111.60 | $111.60 |
| 10+ | $102.30 | $1,023.00 |
| 500+ | $93.00 | $46,500.00 |
| 1000+ | $88.35 | $88,350.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
C64x fixed-point DSP (TMS320C6414E), up to 600 MHz, 400-BGA
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Fixed Point |
| Interface | Host Interface, McBSP |
| Clock Rate | 600MHz |
| Non-Volatile Memory | External |
| On-Chip RAM | 1.03MB |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Voltage - Core | 1.40V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 532-BFBGA, FCBGA |
| Supplier Device Package | 532-FCBGA (23x23) |
Download the current available datasheet for TMS32C6414EGLZA6E3.
Download Datasheet