Military-grade single FET-input operational amplifier (JFET input op amp)
| Attribute | Value |
|---|---|
| Amplifier Type | J-FET |
| Number of Circuits | 1 |
| Slew Rate | 7.5V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 5 MHz |
| Current - Input Bias | 60 nA |
| Voltage - Input Offset | 7 mV |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Min) | 10 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 40 V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-99-8 Metal Can |
| Supplier Device Package | TO-99-8 |
Download the current available datasheet for JM38510/11402BGA.
Download Datasheet