| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $3.36 | $3.36 |
| 10+ | $3.08 | $30.80 |
| 500+ | $2.80 | $1,400.00 |
| 1000+ | $2.66 | $2,660.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
128-Kbit SPI serial EEPROM (M95128 family)
| Attribute | Value |
|---|---|
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | EEPROM |
| Technology | EEPROM |
| Memory Size | 128Kbit |
| Memory Organization | 16K x 8 |
| Memory Interface | SPI |
| Clock Frequency | 20 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | 4ms |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154in, 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
Download the current available datasheet for M95128-DRMN3TP/K.
Download Datasheet