C2000™ military 32-bit MCU with 150-MHz, 256-kB Flash, EMIF (SMJ320F2812)
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Fixed Point |
| Interface | CAN, I2C, McBSP, SPI, UART |
| Clock Rate | 150MHz |
| Non-Volatile Memory | FLASH (256kB) |
| On-Chip RAM | 36kB |
| Voltage - I/O | 3.30V |
| Voltage - Core | 1.80V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 172-BCQFP Exposed Pad and Tie Bar |
| Supplier Device Package | 172-CFP |
Download the current available datasheet for SMJ320F2812HFGM150.
Download Datasheet