| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $15.60 | $15.60 |
| 10+ | $14.30 | $143.00 |
| 500+ | $13.00 | $6,500.00 |
| 1000+ | $12.35 | $12,350.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
CMOS asynchronous FIFO (7200/7201/7202 family)
| Attribute | Value |
|---|---|
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Memory Size | 36K (4K x 9) |
| Function | Asynchronous |
| Data Rate | 25MHz |
| Access Time | 30ns |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply (Max) | 150mA |
| Bus Directional | Uni-Directional |
| Expansion Type | Depth, Width |
| Programmable Flags Support | No |
| Retransmit Capability | Yes |
| FWFT Support | No |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 28-CDIP (0.300in, 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 28-CDIP |
Download the current available datasheet for IDT7204L30TDB.
Download Datasheet