| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1+ | $79.20 | $79.20 |
| 10+ | $72.60 | $726.00 |
| 500+ | $66.00 | $33,000.00 |
| 1000+ | $62.70 | $62,700.00 |
Prices exclude shipping and taxes. Click a tier row to set the quantity.
Price is for reference only. All orders are subject to availability confirmation. Our team will contact you within 24 hours to confirm final pricing and lead time.
Digital Media System-on-Chip (DM6467T)
| Attribute | Value |
|---|---|
| Type | Digital Media System-on-Chip (DMSoC) |
| Interface | EBI/EMI, Ethernet, HPI, I2C, McASP, PCI, SPI, UART, USB |
| Clock Rate | 1GHz DSP, 500MHz ARM® |
| Non-Volatile Memory | ROM (8kB) |
| On-Chip RAM | 248kB |
| Voltage - I/O | 1.8V, 3.3V |
| Voltage - Core | 1.30V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 529-BFBGA |
| Supplier Device Package | 529-FCBGA (19x19) |
Download the current available datasheet for TMS320DM6467TZUTD1.
Download Datasheet